LETNÍ OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE 2022

Jubilejní 10. Letní olympiáda dětí a mládeže pro Středočeský kraj stříbrná. V celkovém součtu všech disciplín získala 1. místo Praha (151 bodů), 2. místo Středočeský kraj (146,5 bodu) a 3. místo Pardubický kraj (116 bodů).
Od úvodních disciplín jsme věděli, že to bude boj právě mezi námi a Prahou. V celkovém součtu kategorií mladší žákyně, mladší žáci, starší žákyně a starší žáci rozhodly až závěrečné štafety. Ta mladší smíšená se nám podařila vyhrál. Praha v novým národních rekordech vyhrála obě starší štafety a bylo rozhodnuto. Pražáci běželi opravdu nádherně a my jim gratulujeme.

Z našich olympioniků si nejlépe vedly: Eliška Truhlářová 1. místo - výška, Tereza Kučerová 1. místo - oštěp, Zuzana Veselá 1.místo - 800m. Stříbro odváží: Rozálie Nápravníková 60m, Adam Pernica 300m, Adam Axon 800m, Adéla Caisová výška, Jan Majdloch dálka. Doba bronzová pro: Jana Majdlocha 60m, Adama Pernicu 60m. Jako kraj hlady trpět nebudeme díky záplavě smolných čtvrtých míst.

Nejvíce bych chtěl ale vyzdvihnout týmovou soudržnost a bojovného ducha. Celou olympiádu panovala opravdu úmorná vedra, stínu málo a celá naše výprava si pomáhala a tahala za jeden provaz.
První soutěžní den byl ještě z našeho pohledu "seznamovací". Atleti se poznávali, na stadionu mrtvo. Po večerní poradě jsme si ale řekli, že jsme zde jako tým a odstartovali jsme fanouškovskou vlnu. Hned na první ranní disciplíny pod taktovkou Eliáše Motla přišla početná skupina našich atletů, kteří ten den nezávodili, ale byli slyšet při každém pohybu Středočechů. V tomto duchu jsme dojeli celé hry. Pořadatel nás veřejně ocenil, protože díky středočeské výpravě je zde živo a jsme slyšet až do okolních ulic. Eliáši, díky! A další velký dík i ostatním členům naší výpravy.

Moc děkuji osobním trenérům, jak skvěle své svěřence připravili. Díky trenérům, kteří se mnou hry absolvovali a dokázali vždy včas řešit a reagovat na každý problém a vyřešit ho.
Další zastávka je za 2 roky v kraji Jihočeském pro ročníky 2009-2010 a 2011-2012.