ŠTAFETOVÝ POHÁR A POHÁR ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU

V dubnu, po dvou "kovidových" letech, se ve všech krajích opět rozběhly školní atletické soutěže. Nejprve 8. ročník ŠTAFETOVÉHO POHÁRU pro děti 1. stupně ZŠ a nyní, v průběhu května, navazuje 53. ročník POHÁRU ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU pro 2. stupně ZŠ - mládež kategorií III. - mladší žactvo a  IV. - starší žactvo a příslušné ročníky víceletých gymnázií.

Poslední okresní kolo ŠP ve Středočeském kraji se koná 6.5. v Čáslavi (okr. Kutná Hora) a hned v následujícím týdnu, ve středu 11.5. proběhne Krajské finále ve Slaném. Bohužel se letos nenašel druhý pořadatel, aby se, jako už tradičně rozdělil náš rozsáhlý kraj na východ a západ, takže pro některé školy bude vybojovaná účast náročnější na dopravu a čas. Vítěz Krajského finále postoupí na Republikové finále, které se bude konat 26. května v Holešově.

Okresní kola Poháru rozhlasu jsou v plném proudu. Vypadá to, že o atletické soutěže je znovu velký zájem. Např. okresního kola v Mladé Boleslavi se zúčastnilo 17 dívčích a 17 chlapeckých družstev. A ačkoliv počasí je stále jaksi aprílové a na kladenském stadionu při OK IV. kategorií pěkně sprchlo, přesto se závod nepřerušil a chlapci i dívky bojovali dál.

Pokud by Vás zajímaly výsledky jednotlivých OK, Štafetový pohár najdete přímo na stránkách:

https://www.stafetovypohar.cz/vysledkova-listina/2022/stredocesky-vychodni

jen si musíte otevřít příslušnou část kraje a okres. Na Krajské finále postoupilo 15 škol, všichni vítězové jednotlivých kol a dále bude doplněno školami s nejlepšími časy.

Výsledky Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou najdete na webu atletiky.cz v kalendáři, kde si můžete vyfiltrovat školní soutěže v měsíci květnu, nebo přímo Pohár rozhlasu. Pořadatelé výsledky zpracovávají v AK2, takže jsou zpravidla k dispozici už v průběhu soutěže.

 

 

 

Mgr. Helena Felcmanová 

Manažer pro Středočeský kraj