KF Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou

Deštivé krajské finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou v Kolíně 25.5. 2022

Ačkoliv v posledních týdnech bylo téměř letní počasí, na středečním Krajském finále Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou se nad Kolínem stáhla černá mračna a střídavě lilo jako z konve, nebo jen pršelo. Sešlo se zde 12 vítězných družstev v každé kategorii 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií z okresních kol Středočeského kraje.

Pořadatelé však, přesto, že letos zajišťovali KF PR pro celý Středočeský kraj (dříve byly 2 KF, zvlášť pro východ a západ kraje) díky skvělé organizaci, vše zvládli přesně podle časového plánu, a atleti, kterých bylo letos více než 400, závodili naplno, navzdory tomu, že byli promočení až na kůži, protože záleželo na každém bodu pro družstvo.

Vítězství v kategorii ml. žáků (4702 b.) a žáků (6232 b.) si odvezla 5. ZŠ Moskevská z Kladna ,  6. ZŠ Mladá Boleslav vybojovala vítězství v kategorii ml. žákyň (5612 b.) a Neratovická ZŠ Ing. Plešingera - Božinova zvítězila v kategorii žákyň (6145 b.).

Ještě se čeká na výsledky dvou posledních KF v Libereckém kraji a Vysočině, které budou v úterý 31.5. a poté budou jasní finalisté. Zatím, ze Středočeského kraje mají jistý postup do Republikového finále žákyně ze ZŠ Ing. Plešingera – Božinova, Neratovice.  

Podrobné výsledky najdete na webu atletika.cz: https://online.atletika.cz/vysledky/63425

Republikové finále se bude konat v Trutnově 8. června 2022. Do republikového finále postupuje 6 vítězných družstev v dané kategorii ze všech 15 krajských finále s nejvyšším počtem bodů z celkového pořadí.

Doplněno bude ještě dvěma družstvy v každé kategorii s nejvyšším počtem bodů v dané kategorii bez ohledu na pořadí. Uvidíme tedy, až budou uzavřena všechna Krajská finále, zda se naši Středočeští vítězové probojují i do finále.

 

53. ROČNÍK POHÁRU ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU – 2022

Ve čtvrtek, 19. 5., se závody v okresech Mladá Boleslav a Mělník uzavřela okresní kola letošního Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou ve Středočeském kraji. Již jsou tedy známi finalisté pro Krajské finále, které proběhne příští středu 25. 5. v Kolíně. Jsou to vítězové všech OK PR ve všech kategoriích. Krajské finále, které letos není rozděleno pro východ a západ, bude mít tedy velmi bohatou účast. 12 finalistů, vítěz z každého okresu ve dvou kategoriích chlapců a dívek, což bude 48 družstev, tedy kolem 500 žáků v soutěži.

Největšími favority na postup do Republikového finále, které se bude konat 8. června v Trutnově, mají za náš kraj v kategorii III. ml. žákyně a IV. žáci Mladoboleslavská 6. ZŠ, kde dívky dosáhly na celkový počet bodů 5736 a chlapci 5995. V kategorii III. ml. žáci měla nejvyšší počet bodů ZŠ Na Výsluní z Brandýsa n/L 5567 a v kategorii IV. žákyň měla 6570 bodů ZŠ Ing. M. Plešingera – Božinova z Neratovic, která bude obhajovat titul z minulého roku.

Podařilo se tedy po dvou letech znovu nastartovat tříkolový systém závodů Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Zdá se, že naštěstí zájem o atletiku nepolevil. Největší počet družstev závodil v okrese Nymburk a Mladá Boleslav, kde se v jednotlivých kategoriích účastnilo 16 i 17 družstev. Menší účast zaznamenala tradičně západní část kraje, okres Rakovník a Mělník, kde v soutěži bylo od 4 do 6 družstev. Celkově se však počet závodníků téměř vyrovnal. V roce 2019 se OK PR zúčastnilo 4256 závodníků a letos to bylo pouze o 11 méně, tedy 4245.

Díky všem pořadatelům, vedení škol, tělocvikářům i účastníkům z řad závodníků i rozhodčích byla všechna okresní kola zrealizována a nyní budeme držet palce, aby alespoň některá ze Středočeských škol postoupila z KF do Republikového finále.

                                                

jedno z posledních OK PR proběhlo 19. 5. na stadionu v Neratovicích

                                                      jedno z posledních OK PR proběhlo 19. 5. na stadionu v Neratovicích

NOMINACE NA LODM 2022

Výbor SKAS schválil na svém jednání dne 16.5.  nominace na LODM 2022.

Všem atletům a atletkám přejeme hodně úspěchů.

 

výbor SKAS

 

 

Attachments:
Download this file (schválená nominace_16052022.xls)NOMINACE LODM[ ]57 kB

VH SKAS 2022

V pondělí 16.5.2022 od 18:30 proběhne v Benešově na atletickém stadionu Valná hromada SKAS, která bude usnášení schopna v počtu přítomných. PO VH bude jednání Výboru SKAS.
 
 
 
Jiří Klesnil
předseda SKAS

ŠTAFETOVÝ POHÁR A POHÁR ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU

V dubnu, po dvou "kovidových" letech, se ve všech krajích opět rozběhly školní atletické soutěže. Nejprve 8. ročník ŠTAFETOVÉHO POHÁRU pro děti 1. stupně ZŠ a nyní, v průběhu května, navazuje 53. ročník POHÁRU ROZHLASU S ČESKOU SPOŘITELNOU pro 2. stupně ZŠ - mládež kategorií III. - mladší žactvo a  IV. - starší žactvo a příslušné ročníky víceletých gymnázií.

Poslední okresní kolo ŠP ve Středočeském kraji se koná 6.5. v Čáslavi (okr. Kutná Hora) a hned v následujícím týdnu, ve středu 11.5. proběhne Krajské finále ve Slaném. Bohužel se letos nenašel druhý pořadatel, aby se, jako už tradičně rozdělil náš rozsáhlý kraj na východ a západ, takže pro některé školy bude vybojovaná účast náročnější na dopravu a čas. Vítěz Krajského finále postoupí na Republikové finále, které se bude konat 26. května v Holešově.

Okresní kola Poháru rozhlasu jsou v plném proudu. Vypadá to, že o atletické soutěže je znovu velký zájem. Např. okresního kola v Mladé Boleslavi se zúčastnilo 17 dívčích a 17 chlapeckých družstev. A ačkoliv počasí je stále jaksi aprílové a na kladenském stadionu při OK IV. kategorií pěkně sprchlo, přesto se závod nepřerušil a chlapci i dívky bojovali dál.

Pokud by Vás zajímaly výsledky jednotlivých OK, Štafetový pohár najdete přímo na stránkách:

https://www.stafetovypohar.cz/vysledkova-listina/2022/stredocesky-vychodni

jen si musíte otevřít příslušnou část kraje a okres. Na Krajské finále postoupilo 15 škol, všichni vítězové jednotlivých kol a dále bude doplněno školami s nejlepšími časy.

Výsledky Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou najdete na webu atletiky.cz v kalendáři, kde si můžete vyfiltrovat školní soutěže v měsíci květnu, nebo přímo Pohár rozhlasu. Pořadatelé výsledky zpracovávají v AK2, takže jsou zpravidla k dispozici už v průběhu soutěže.

 

 

 

Mgr. Helena Felcmanová 

Manažer pro Středočeský kraj

 

AKTUALIZACE: Kritéria pro nominaci na LODM

Kritéria pro nominaci na LODM - 26.6.-1.7.2022 Olomoucký kraj:

Mladší žáci - 7 účastníků

Mladší žákyně - 7 účastnic

Starší žáci - 9 účastníků

Starší žákyně - 9 účastnic

 

Nominace bude provedena na základě výsledků ze Středočeského krajského přeboru jednotlivců mladšího a staršího žactva, s přihlédnutím k výkonům na 1. kole družstev mladšího a staršího žactva jednotlivých skupin, a s přihlédnutím k výkonům v hale od 1.1.2022. Výkony v běžeckých disciplínách musí být měřeny plně automatickou časomírou s certifikací, dle seznamu, který je evidován na ČAS. Výkony budou uznány jen z oficiálních závodů SKAS, MČR apod. Výsledky z klubových a oddílových závodů nebudou brány v potaz.

 

Do výběru budou zařazeni i atleti a atletky, kteří mají adresu ve Středočeském kraji, ale závodí v jiných regionech. Vzhledem k omezenému počtu v jednotlivých kategoriích, bude zohledněna při nominaci i prospěšnost - umístění v republikových tabulkách, kombinace více disciplín, sestavy štafet apod. 

 

Nominaci schválí Výbor SKAS do 15.5.2022.

 Výbor SKAS

 

 

 

Back to Top